Przyjdź Duchu Święty

Dziękujemy Jezusowi za obietnicę, którą nam zostawił:
Ja zaś prosić będę Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. J14,16-18.

W czasie zamętu na świecie, nieustannej manipulacji informacjami i prób zwodzenia, tak bardzo potrzebujemy prawdziwego pocieszenia i obrony, a przede wszystkim światła prawdy – potrzebujemy Bożego Świętego Ducha! Zbliża się Pięćdziesiątnica, mamy więc szczególną okazję wołać z całym Ciałem Chrystusa o wylanie Ducha Prawdy.

Napełniajmy się Duchem! Niech strumienie wody żywej popłyną z wnętrza każdego z nas! Niech nasza gorliwa modlitwa przywoła moc Ducha Świętego do naszych rodzin, dzieci, młodzieży, do naszej Ojczyzny, Kościoła, naszych braci prześladowanych z powodu imienia Jezusa, chorych, spragnionych i potrzebujących. Niech ogień Bożego Ducha rozpali nas do dzielenia się Ewangelią, aby każdy człowiek miał szansę poznać żywego prawdziwego Boga w Jezusie jedynym Zbawicielu.

Radujmy się
Pięćdziesiąt dni po świętach Paschalnych i zmartwychwstaniu Chrystusa, w obecności Ducha Świętego spotkajmy się w niedzielę (31.05) wieczorem on-line na wspólnym świętowaniu i uwielbieniu Trójjedynego Boga. Obiecany Święty Duch zstąpił na apostołów wypełniając ich życie bożą obecnością. W tym dniu narodził się kościół. Z setek domów w całej Polsce będziemy Go uwielbiać, a On będzie obecny między nami tak jak obiecał… bo gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w moje imię, tam jestem pośród nich (Ewangelia Mateusza 18:20).

Dwie propozycje:
1.W niedzielę mieliśmy iść ulicami Torunia w Marszu dla Życia… marsz nie odbędzie się, ale zachęcamy Was, abyście w najbliższych dniach wybrali się na spacer modlitewny i ogłaszali, że Jezus jest Panem; Drogą, Prawdą i Życiem!
2. Koncert uwielbienia
Koncert PENTECOSTE w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego poprowadzi muzycznie Mate.O wraz z zespołem TU (Totalne uwielbienie). Oprócz dobrze znanych piosenek Mate.O oraz całkiem nowych, w tym również specjalnie napisanych na tę okazję, zaśpiewamy także pieśni tradycyjne.
Transmisja koncertu odbędzie się na internetowej platformie „Fabryka koncertów” w systemie Pay Per View odbędzie się w niedzielę, 31.05, o godz. 19:00
LINK do transmisji
informacja o wydarzeniu na fB – TUTAJ