Alpha 2016_Facetrtt

Początki Alpha w Stowarzyszeniu Promisja sięgają roku 1999. Od tamtej pory nieprzerwanie kurs Alpha jest głównym, choć nie jedynym sposobem, który umożliwia nam dotarcie z Ewangelią do osób, które tego potrzebują; naszych bliskich, rodziny, przyjaciół, kolegów z pracy czy ze szkoły. Początkowo były to dwa kursy prowadzone przez toruński oddział Promisji, jeden przy Parafii Maksymiliana Kolbe na III Rubinkowie, drugi natomiast w Ośrodku Terapii Uzależnień przy ul. Tramwajowej. Aktualnie Alpha jest prowadzona przez każdy z oddziałów Promisji i przynosi wspaniałe owoce w postaci przemiany życia wielu ludzi… przemiany, która jest skutkiem nawiązania żywej relacji z Bogiem Ojcem przez Jezusa Chrystusa w mocy Ducha Świętego. Historie niektórych osób znajdziesz tutaj.

 alpha-02

Co to jest Alpha?

Alpha to sesja interaktywnych spotkań, które w swobodny sposób pozwalają zgłębić podstawy wiary chrześcijańskiej.

Dla kogo jest?

Alpha jest dla wszystkich zainteresowanych. Wykłady zostały tak skonstruowane, by zachęcać do dyskusji i odkrywania podstaw wiary chrześcijańskiej. Rozmowy przebiegają w przyjaznej, nieformalnej i pełnej otwartości atmosferze. Wszelkie pytania są dopuszczalne, a goście mogą angażować się w dyskusję na tyle, na ile chcą.

Jak przebiega?

Alpha to jedenaście cotygodniowych spotkań wyjazdem weekendowym w połowie kursu. Każde spotkanie obejmuje wspólny posiłek, wykład i dyskusję na zakończenie, podczas której wszyscy mogą podzielić się swoimi przemyśleniami. Jeśli w którymkolwiek momencie ktoś uzna, że Alpha jest nie dla niego i zrezygnuje – nie ma problemu. Nie wywieramy presji, nie wymuszamy kontaktu.

Ile kosztuje?

Nie pobieramy opłaty za uczestnictwo. Można jednak złożyć dobrowolny datek na pokrycie kosztów posiłku.

alpha-04

Alpha to narzędzie ewangelizacji, które jest używane w 169 krajach na całym świecie przez praktycznie wszystkie tradycje chrześcijańskie, w tym przez Kościół Katolicki. Parafie na całym świecie odnotowują widoczny wzrost swoich członków oraz entuzjastów misji głoszenia Ewangelii. Członkowie parafialnych wspólnot, wracający do żywej wiary w czasie uczestniczenia w Alpha, wnoszą w życie parafii nową świeżość i radość wiary, wypływające ze spotkania z Chrystusem Zbawicielem.