Rekolekcje dla Wspólnoty Wincentego a Paulo

Rekolekcje dla Wspólnoty Wincentego a Paulo

W jeden ze styczniowych weekendów Piotr poprowadził kolejne rekolekcje dla Wspólnoty Wincentego a Paulo. Tym razem tematem było Boże Słowo zawarte w Biblii. Uczestnicy słuchali o tym jak czytać i rozważać Słowo Boże oraz jak żyć nim na co dzień. Dla uczestników był to bardzo owocny czas, w którym ich wiara mogła wzrosnąć a relacje wewnątrzwspólnotowe pogłębić i zacieśnić.

 

Świąteczne Spotkanie w Zuunmod

Świąteczne Spotkanie w Zuunmod

Justyna wraz ze swoją mongolską chrześniaczką Nyamda zorganizowała 1 stycznia świąteczne spotkanie dla młodzieży w Zuunmod. W spotkaniu wziął również udział ojciec Thomas. Po wspólnie przygotowanym posiłku był czas na zabawy, wspominanie dobrych doświadczeń z 2016 roku i dzielenie się marzeniami na nowy 2017 rok. Wspólny czas dał młodzieży dużo radości i był okazją do czynnego zaangażowania się w służbę i wzajemną pomoc.img_0573img_0601 img_0624 img_0713 img_0831 img_0837 img_0861 img_0873

Święcenia pierwszego księdza mongolskiego

Święcenia pierwszego księdza mongolskiego

Dzień 28 sierpnia 2016 roku to szczególna data dla Kościoła w Mongolii. Święcenia kapłańskie przyjął pierwszy mongolski ksiądz B. Enh Joseph. Na uroczystość przybyło wielu gości, głównie z Korei. Pojawili się również Arcybiskup Osvaldo Padilla, który pełni funkcję Nuncjusza Apostolskiego Mongolii i Korei, Biskup Wenceslao Padilla oraz Biskup diecezji Daejon w Korei – Lazarus. To właśnie w tej diecezji znajduje się seminarium duchowne, z którego zostali posłani Ojcowie Ho i No.

IMG_0009 IMG_0305 Enhe z mama i wujemIMG_0287IMG_0431 IMG_0124IMG_0557
IMG_0120 (2)
IMG_0263

 

 

 
obecni ksieza od lewej nasz nuncjusz apostolski, Enhe, nasz biskup mngl, biskup diecezji Daejon gdzie jest seminarium IMG_0028

 

 

 

 

 

 

 

Justyna na rekolekcjach Wspólnoty „SYJON”

Justyna na rekolekcjach Wspólnoty „SYJON”

IMG_9539 IMG_0282

 

 

 

 

 

Podczas rekolekcji wspólnoty „Syjon” z Chojnic, które odbywały się w Dębkach nad morzem, Justyna opowiedziała jak z nieśmiałej i zakompleksionej córki alkoholika Bóg przemienił ją w odważną, pełną wiary chrześcijankę, zdolną zrezygnować z atrakcyjnych propozycji zawodowych dla pracy misyjnej w kraju o odmiennej kulturze. Niesamowite świadectwo Bożej mocy i relacja z pola misyjnego.

Konferencja „ŚWIECCY A MISJE…”

Konferencja „ŚWIECCY A MISJE…”

W ramach dorocznego wakacyjnego spotkania misjonarzy i misjonarek 21 czerwca odbyła się w Centrum Formacji Misyjnej konferencja „Świeccy a misje – wyzwania i szanse posługi świeckich na misjach”. W konferencji wzięły udział – Stanisława Iżyk-Dekowska, dyrektor naszego Stowarzyszenia oraz przebywająca na urlopie w Polsce Justyna Homa. To spotkanie stworzyło przestrzeń do wymiany doświadczeń, poszukiwaniu nowych rozwiązań, wspólnej modlitwy i nawiązywania relacji. Dla Justyny ogromną niespodzianką było spotkanie siostry Ines z Tanzanii, która również nosi nazwisko Homa.

V__D0C2V__28F0V__9994

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach ŚDM będziemy gościć delegację z Mongolii i Korei

W ramach ŚDM będziemy gościć delegację z Mongolii i Korei

18 lipca przyleci do Polski grupa młodzieży mongolskiej i koreańskiej, która weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Będziemy im towarzyszyć, zarówno w pierwszej części tego czasu – w diecezji włocławskiej, z której pochodzą Ania i Piotr, jak i później, w Krakowie.

Będziemy ich gościć także na początku sierpnia w Warszawie po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży.

 

Czas na misjonarski wypoczynek i rekolekcje

Czas na misjonarski wypoczynek i rekolekcje

Już wkrótce – 8 maja Justyna przyjedzie do Polski na zasłużony odpoczynek. Będzie mogła także odświeżyć swoje duchowe siły na naszych lipcowych rekolekcjach w Gródku. Zaraz po nich wraca do Mongolii, żeby wesprzeć o. Ho, który w tym czasie będzie sam w Ułan Bator.

Pod koniec czerwca przyjadą również na urlop Ania i Piotr. Po rekolekcjach w Gródku będą opiekować się delegacją młodzieży, która przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży.

Zgoda na działalność misyjną w Dzuunmod

Zgoda na działalność misyjną w Dzuunmod

Po pięcioletnich staraniach rada miasta Dzuunmod w grudniu 2015 r. wydała zezwolenie na działalność misyjną w tym mieście. Wcześniejsza zgoda obejmowała tylko działalność charytatywną, co praktycznie uniemożliwiało głoszenie Ewangelii mieszkańcom Dzuunmod i budowanie wspólnoty kościelnej.

Wytrwałość O. Kima, a później Justyny, która odbyła wiele spotkań z urzędnikami, mieszkańcami dzielnicy, przedstawicielami dwudziestu siedmiu gmin, których akceptacja była również wymagana oraz wytrwała modlitwa, przyniosły wreszcie oczekiwany rezultat. Dotychczasowe Centrum Socjalne można przekształcać w ośrodek misyjny i budować wspólnotę wierzących